Położona po obu stronach równika kraina Safari, która wprawi w zachwyt każdego odwiedzającego ją turystę wymaga odpowiedniego przygotowania. Oprócz możliwości obejrzenia wspaniałych, rozległych terenów zamieszkałych przez dzikie zwierzęta jest też możliwość, że złapie się chorobę, na którą omyłkowo nie przeszło się szczepień.

Jakie szczepienia są potrzebne?

Bardzo ważne jest, aby nie ominąć tego punktu podczas przygotowań do wycieczki do Kenii. Jeżeli szczepienie nie dojdzie do skutku istnieje duże ryzyko, że choroba znajdzie drogę, żeby dopaść roztargnionego turystę. Duże znaczenia mają szczepienia na: żółtą gorączkę, tężec, dur brzuszny, wirusowe zapalenie wątroby typu A i B. Wypisane szczepienia są zalecane, ale nie obowiązkowe, więc łatwo o nich zapomnieć. Bez wykonania szczepień z listy obowiązkowych nie wyjedzie się do Kenii.

Co warto zobaczyć i kiedy?

W ten obszar warto się zagłębić zimą i wczesną wiosną, ponieważ wtedy panuje tam pora sucha – dużo łatwiejsza po przetrwania i funkcjonowania dla człowieka z Europy. Będąc w Kenii nie można nie zobaczyć Safari, które kusi każdego zwiedzającego te wspaniałe obszary. Oprócz tego warto zanurzyć stopy w Oceanie Indyjskim, odwiedzić wioskę Masajów i nurkować wśród niesamowitej rafy koralowej pamiętając, że pod żadnym pozorem nie wolno jej nawet dotknąć – jej stworzenie wymagało setek lat, a więc trzeba uszanować ten trud natury i podziwiać go z bezpiecznej odległości.

Podróżując do Kenii warto przestrzegać wszystkich narzuconych z góry zasad, aby zawsze być bezpiecznym w obcym dla siebie kraju.

Najlepszą ofertę znajdziesz na: https://feelthetravel.pl/kierunki/kenia/