Każdego miesiąca debiutuje nowa seria komputerów osobistych albo też laptopów przeznaczonych dla biznesu. Obecnie modne są jak najlżejsze komputery, o jak największej mocy, wydajności, trwałości baterii oraz największej matrycy. Jednak zdecydowanie wybierając nowy komputer do firmy trzeba przejrzeć laptopy biznesowe HP, ponieważ od lat ta firma produkuje komputery przeznaczone dla firm czy osób cęsto podróżujących. Do wyboru są komputery z serii: ProBook, EliteBook, ZBook czy po prostu HP Essentials. A co powiedzieć o Envy czy Chromebook?

Lekki i wydajny

Serie ProBook i Chromebook mają zapewniać lekkość, wygodę pracy oraz komfort pracy przez wiele godzin bez konieczności ciągłego ładowania komputera. Są idealne do prowadzenia biura nawet z końca świata, a dzięki swoim świetnym parametrom technicznym zapewniają uruchomienie nawet najbardziej skomplikowanego programu komputerowego. Te laptopy nadają się nie tylko dla osób wykonujących wolne zawody jak dziennikarz, fotograf czy podróżnik, ale też osobom prowadzącym wielkie firmy, które w każdej chwili chlaptop-2567797_960_720cą mieć dostęp do plików i móc pracować nawet w podróży, samochodzie czy z kanapy.

Przykładowo Chromebook 13 G1 waży tylko 1,3 kg, a zapewnia aż 7 godzin pracy na baterii przy ekranie wielkości 13 cali. Z kolei EliteBook 1040 G4 przy ekranie wielkości 14 cali i wadze od 1,36 kg zapewnia aż 16 godzin pracy na jednym ładowaniu! A do tego jego dotykowy ekran można obracać o 180 stopni, więc bez problemu można wykorzystać go do przedstawiania prezentacji czy po prostu kreatywnej pracy. Do pracy można wykorzystać też HP mt20 Mobile Thin Client. Laptop z 14 calowym ekranem i wagą około 1,65 kg. Ale co ciekawe można w nim pracować na systemie Linux, który wciąż dla wielu grup zawodowych jest lepszy niż standardowo używany Windows.